Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
ENGELLİ ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK ETKİNLİK
17.05.2018  
Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Özel Eğitime Gereksinim Duyan Çocuk Ve Ailelerini Destekleme Projesi” kapsamında engelli öğrencilerimizin sosyal hayata katılımını geliştirerek, erişebilirliğin sağlanmasını artırmak ve toplumda engellilik bilincinin olumlu bir süreçte ele alınmasına farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.
 Zihinsel engelli bireylerin toplum içinde kendi kendilerine yetebilmelerine imkan sağlayacak davranışları kazanabilecekleri uygun eğitim ve öğretim ortamları oluşturmak için Yozgat il merkezinde eğitim veren Uğur Bektaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde öğrenim gören engelli öğrencilere yönelik  faaliyet 15.05.2018 Salı günü gerçekleştirilmiştir.
Bu kapsamda Uğur Bektaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinden 10 engelli öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte;
Öğrencilerimize birimlerimizden farklı resmi polis kıyafetleri temin edilerek giydirilmiş ve İl Emniyet Müdürümüz Sayın Seçkin ÇENGELOĞLU makamında ziyaret edilmiş, öğrencilerimiz sayın müdürümüzle sohbet etmişlerdir. Emniyet müdürümüzün ziyaretinin ardından Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne hareket edilmiş, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde bulunan araçlara (Panzer, Akrep vb.)   öğrenciler bindirilerek,  araçların tanıtımı yapılmış, aynı zamanda öğrencilerin TOMA ile su sıkma gösterimi yapılarak, daha sonra öğrencilerin de TOMA ile su sıkmaları sağlanmıştır. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personeli tarafından Robocop kıyafeti ve kalkanlarla olaylara nasıl müdahale edildiğini konu alan bir gösteri hazırlanarak öğrencilere gösterimi yapılmış ve tüm öğrencilere kalkan kullandırılarak, Robocop kıyafeti giymeleri sağlanmıştır.
Yozgat Emniyet Müdürlüğümüze bağlı KOM Şube Müdürlüğü KEM Büro Amirliğinde bulunan Narkotik Arama Köpeği Odin’in yapmış olduğu gösteri öğrencilere izlettirilmiştir. Öğrenciler Odin’ ile birlikte hoşça vakit geçirmişlerdir.
Daha sonra öğrencilerimiz ve ailelerine yönelik Asayiş, Trafik Tescil ve Denetleme, Bölge Trafik ve Toplum destekli Polislik Şube Müdürlüğüne bağlı ekip araçlarından 4 adet resmi araç eşliğinde konvoy oluşturularak, Yozgat ilimizde zaman zaman siren ve megafonlar kullanılarak şehir turu gerçekleştirilmiştir.
Gerçekleştirilen şehir turunun ardından Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından, Yozgat Koç Emek Parkı önünde Trafik Kontrol Uygulama noktası kurulmuş, kurulan noktada öğrenciler trafik polis abileri eşliğinde araçları durdurmaları sağlanmış, duran araçlara öğrenciler tarafından ehliyet ve ruhsat kontrolü yaptırılmış ve bahse konu araçların sorgulaması telsiz muhaberesiyle öğrenciler tarafından gerçekleştirilmiştir.
Trafik kontrol uygulaması ile etkinliğimiz sona ermiş ve öğrenciler ve ebeveynleri il emniyet müdürlüğümüz servis araçlarıyla evlerine bırakılmıştır.
Düzenlenen etkinlikten öğrencilerimiz, ebeveynler ve okul yönetimi memnuniyetlerini dile getirerek emniyet müdürlüğümüze teşekkür etmişlerdir.
 
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • Bimer
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet
 • PEKAY
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk Sayfası
 • Polsan
 • Ulusal Ulaştırma Portalı
 • Turn Back Crime
 • Göç İdaresi